Niedziela, Wrzesień 10, 2017, 23:36

Po słonecznych wakacjach 324 wypoczętych uczniów wróciło do szkoły. Zostali powitani przez panią dyrektor Małgorzatę Goc, panią wicedyrektor Edytę Gil, nauczycieli uczących w poprzednim roku oraz tych, którzy rozpoczęli pracę w Szkole Podstawowej nr 3:

Małgorzatę Wśniewską - nauczycielkę języka angielskiego, Józefa Ciempkę – nauczyciela fizyki, Dorotę Harężlak – nauczycielkę historii i wychowania do życia w rodzinie, Alinę Rogóż – nauczycielkę języka polskiego, Katarzynę Falkowską – nauczycielkę plastyki, Annę Grędę – nauczycielkę geografii, Marlenę Królikowską – nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej, Anitę Kulig – logopedę i Annę Szymczyk-Kozal – nauczycielkę zajęć technicznych.

Obowiązki szkolnej sekretarki od tego roku przejęła pani Joanna Kardaszewska. W kilku klasach wychowawstwo powierzono nowym nauczycielom:

1a – Małgorzata Szkabara

1b – Małgorzata Bień

3a – Izabela Pryga-Koptść

3b – Marlena Królikowska

5a – Małgorzata Wiśniewska

6b – Alina Rogóż

Inauguracja roku szkolnego prowadzona przez panią Joannę Cioch miała charakter uroczystości miejsko- gminnej i połączona została z otwarciem nowoczesnego kompleksu sportowego. W związku z tym do naszej szkoły przybyło wielu gości. Pani dyrektor Małgorzata Goc powitała burmistrza Romana Piaśnika, posła Jacka Osucha, wiceburmistrz Bożenę Krok, dziekana dekanatu olkuskiego Henryka Chmiełę, przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Kucharzyka, przedstawicielkę Marszałka Województwa Małopolskiego Sylwię Czeremugę, dyrektora Samorządowego Zespołu Edukacji Paulinę Polak, przewodniczącą Rady Rodziców Anetę Stachel- Barczyk i wielu innych znamienitych gości.

Następnie głos zabrali niektórzy z nich i życzyli uczniom i nauczycielom sukcesów w nauce oraz bezpiecznej pracy. Pan Roman Piaśnik podkreślił, że Nauka może być przyjemnością, gdy połączymy ją z zabawą, a Jan Kucharzyk stwierdził, że nowy rok szkolny budzi wiele wątpliwości i jest wyzwaniem, bo chodzi o los najmłodszego pokolenia.

Na koniec tej części uroczystości pani dyrektor podziękowała darczyńcom – Zygmuntowi Soleckiemu – właścicielowi firmy MALBOX w Osieku, Teresie Trepce – prezesowi zarządu PGK Olkusz i Hubertowi Kardaszowi – prezesowi zarządu INTERMAG w Olkuszu, bez których funkcjonowanie szkoły byłoby o wiele trudniejsze.

Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Agnieszki Piątek, Małgorzaty Pieniążek, Zbigniewa Rogoża Izabelę Prygę-Kopyść i Lidię Stach. Młodzi artyści przenieśli nas w świat wartości, które czynią ludzi szczęśliwymi. Te wartości to m.in. miłość, tolerancja, życzliwość i dobro – to one nadają życiu sens.

Po zakończeni występów dokonano symbolicznego otwarcia i poświęcenia nowego pięknego obiektu sportowego, na którym uczniowie będą doskonalić sprawność fizyczną i kształcić cechy charakteru.

Po tak wspaniale rozpoczętym roku szkolnym pozostaje tylko przystąpić do pracy, aby spełniły się wszystkie życzenia.

Tekst: mgr Dorota Harężlak, mgr Alina Rogóż
Zdjęcia: mgr Izabela Pryga-Kopyść