Czwartek, Czerwiec 22, 2017, 10:32
W dniu 16 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole niecodzienny konkurs - Międzynarodowy „Kangur Matematyczny". Adresowany jest on do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach.
Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Jego ideą jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już prawdziwym świętem matematyki w naszej szkole. W tym roku wzięło w nim udział 35 uczniów - a na całym świecie w 60 krajach 6 000 000 osób.
Zdaniem dr Krzysztofa Ciesielskiego – polskiego matematyka, pracownika Katedry Równań Różniczkowych Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, popularyzatora matematyki – „Kangur Matematyczny to naprawdę BARDZO trudny konkurs". Mamy więc zaszczyt ogłosić, że kilkoro uczniów naszej szkoły osiągnęło w nim wielki sukces.
Paweł Tomczyk oraz Julia Pandel z klasy 2c, Kacper Kowalski z klasy 3b, Damian Kozera z klasy 5a oraz Piotr Dudek z klasy 6a otrzymali w tym niecodziennym konkursie wyróżnienie.
Norbert Żagożdżon – uczeń klasy 5b – kolejny raz uzyskał wynik bardzo dobry i za to ogromne osiągnięcie w dniu 19 czerwca odebrał nagrodę w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a w kolejnych latach uczestnikom tego konkursu życzymy uzyskania tytułu LAURETA.

Tekst: Joanna Cioch
Zdjęcia: Paulina Zagożdżon, Joanna Cioch